• Twitter
  • Facebook
  • Google+
  • RSS Feed

1 Aralık 2011

SEQUIN NIGHT

 
Bu gece sevdiğimiz bir firmanın 25. yılı kutlaması ve fotoğraf sanatçısı Atilla Durak'ın, Ebru:Kültürel çeşitlilik üzerine yansımalar fotoğraf sergisinin açılışına gittik. Hoş vakit geçirdik..

Bloğumda bugün ilk defa kombin paylaşacağım için heyecan yaptım. Payetli bir elbise giyeyim dedim.
Yıllar önce Derimod'dan babamın zoruyla krem rengi bir deri ceket almıştım. Hiç giymedim, hiçte sevmedim. O günden sonra deri ceket fobim başladı taa ki bu sonbahara kadar. Wishlistime soktum, en uygun anı kolladım ve kalıbını beğendiğim o deri ceketi nihayet aldım. Eski Derimod ceketimi de vintage olur da bir gün giyersem diye saklamaya karar verdim :)

There was 25th year celebration of a company we ve been working for a long time and also photograph exhibition of Atilla Durak about reflections on cultural variety. We enjoyed it ...

I was excited because this s my first outfit in here today. And I ve prefered a Sequin dress.
Many years ago I ve bought a leather jacket from Derimod with my father's pressure. I ve never wore and never loved it. I had leather jacker phobi untill this fall. It succesed to enter my wishlist and waited to find right model then finally I got it. And I decided to keep my old jacket maybe it ll be a vintage some day in future.


Deri ceket - Leather Jacket : Mango
Payetli Elbise - Sequin Dress : H&M
Botlar - Booties : Mango
Çanta - Bag : Bebe